DevOps-інженер як ним стати? блог INDIGO Tech Recruiters

Не слухайте тих, хто стверджує, що розпочинати навчання програмуванню слід у старших класах. Технології розвиваються, діти швидше освоюють гаджети, тому перші кроки в галузі програмування вакансія Middle Senior DevOps Engineer дитина може робити вже у 4-5 років. Зрозуміло, ні про яке написання коду в такому віці не може бути мови. Основне завдання – не змусити дитину програмувати, а прищепити інтерес.

DevOps які навички потрібні спеціалісту

Вивчайте основи networking, Linux/Windows, web servers (NGINX, Apache), DBs, monitoring і тільки потім DevOps практики. Щоб управління і настройка сервера/сервісами були прозорими і стандартизованими, використовуйте тулзы для config-менеджменту . Вивчайте приклади на Ansible Galaxy і пробуйте модифікувати їх на своїх повсякденних завданнях. Тим не менше навіть починаючий спеціаліст повинен бути достатньо твердим у своїх рішеннях і не йти на поводу всіх прохань і пропозицій колег по проекту.

Безперервна інтеграція та розгортання (CI/CD)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter. Цей пункт про вміння швидко адаптуватися до нових умов і знаходити нестандартні варіанти вирішення ситуації. Іспит складається з завдань на основі продуктивності.

Пам’ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер’єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. При зміні країни змінюється все – у вас з’являється новий будинок, новий спосіб життя, іноземна команда, нові правила. Удосконалювати свої гнучкі навички необхідно не тільки тим, хто хоче знайти відмінну роботу, але також і тим, хто хоче підвищити якість свого життя. Якщо ж ви поки не готові йти в DevOps, почніть із системного адміністрування. Надамо всі необхідні знання та навички, щоб ви успішно склали іспит та отримали роботу мрії.

Це вже кожен обирає у відповідності до проєкту або того, що йому цікаво. ➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту. Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок. ➕ Під час роботи DevOps-інженером ти стикаєшся з великою кількістю різноманітних завдань, які часто не схожі одне на одне.

Middle DevOps Engineer

Всі випускники працювали з 3 клаудами і вміють деплоїти апки кубернетес на 3 клауди. Також потрібно знати системи контролю версій — наприклад, Git. Треба вміти створювати та керувати репозиторіями коду, а ще розуміти методи розгалуження, злиття та управління версіями. Цього можна досягти за допомогою покращення процесів збирання коду, тестування та розгортання, створення міжфункціональних команд, розвитку культури DevOps тощо.

Поряд із безперервною інтеграцією до методик, які автоматизують етапи доставки програмного забезпечення, відносяться безперервне постачання та безперервне розгортання. DevOps-інженери, у тому числі початківці, зараз потрібні великі банки, корпорації, хмарні сервіси, торгові системи та інші організації, які дбають про підтримку своїх IT-рішень. Добре, якщо людина розуміє процедуру старту додатків, у якому середовищі вони розвиваються, як знайти та виправити помилки. Ідеально, якщо досвід роботи є розробником, тестувальником або системним адміністратором. Третє — потрібно вибрати свій стек, і свій набір технологій. Моя рекомендація — AWS, Terraform, Kubernetes, Prometheus Stack, EFK.

Як працюють наземні дрони-камікадзе та яку роль безпілотні апарати відіграють у війні — розповідає автор проєкту Ratel

Чи легко DevOps-інженеру з України знайти своє місце в закордонній команді. Сьогодні весь світ відкритий і закритий одночасно. І не обов’язково їхати до США, щоб працювати на Google чи Facebook. Завдяки інтернету все можливо, навіть не виходячи з дому і не покидаючи Україну. Українських інженерів дуже цінують на ринку праці — просто подивіться відео Uncertainty is Ukrainians’ competitive advantage в YouTubе.

DevOps які навички потрібні спеціалісту

Це відкрите питання, так що ви можете слідувати за кількома напрямками. Під час вивчення Cloud Platforms варто звернути увагу на Configuration Management and Provisioning https://wizardsdev.com/ Tools. Разом з вивченням Terraform раджу дивитися на контейнери, Docker, Kubernetes — це дозволить краще зрозуміти сильні сторони Provisioning Tools.

Повідомити про помилку

Також дуже раджу educative.io — Learn DevOps for Developers, і обов’язково — самонавчання, stackowerflow, і всі книжки по тобі з приставкою «Deep Dive». Для початківців пропоную для початку глянути дорожню карту професії DevOps, аби зрозуміти, з чого почати. Простіший спосіб — це пошукати онлайн-курси, взяти список тем і самостійно пройтися по ним. До прикладу, важливий аспект DevOps методології — це CI/CD, він буде у списку всіх курсів. Тож заходите в YouTube і шукаєте базові речі по CI/CD.

  • Важко бути хорошим DevOps-інженером без відчуття проблематики, коли просто використовуєш трендові тулзи, бо так усі роблять.
  • Потім DevOps підвищує рентабельність, зменшуючи при цьому як прямі, так і непрямі витрати.
  • Найчастіше
    в DevOps-інженерів перекваліфіковуються
    системні адміністратори та розробники.
  • Зрозуміло, ні про яке написання коду в такому віці не може бути мови.

Якщо в IT ви не перший рік, цінним буде досвід системного адміністратора. Часто в роботі потрібні знання обслуговування систем, налаштування та підтримки мереж, комп’ютерів, серверів, телефонії та інших пристроїв. Будь-який розробник чи тестувальник може відносно легко перейти у DevOps. Senior вміє розв’язувати абстрактно сформульовані завдання, ухвалює рішення та бере на себе відповідальність за результат.

Це допомагає швидше тестувати та випускати код, а також економить час на налаштування кожного робочого місця. Відповідно, спочатку девопс був методологією розробки. Пізніше сформувалася окрема DevOps-професія, яка забезпечує ці процеси. Багато новачків в IT не знають, чим займаються DevOps-інженери.

Дякуємо, що поділились

Я продовжую вивчати нові речі, намагаюся мислити по-новому. Сходіть на конференцію, на якій, як вам здається, ви можете не погодитися з чимось або ж почути щось вперше. DevOps (Development
Operations) інженери — це фахівці, які
підтримують інфраструктуру проєкту за
методологією DevOps.